O mne

Povedali o mne

Dávid Hancko
Dávid Hancko
AC SPARTA PRAHA
Zobraziť viac
"S Palim som začal spolupracovať práve vtedy, keď som neprežíval moc skvelé obdobie, kedy som bol po zranení a mimo základnej zostavy. Postupne sme začali pracovať na tom, čo chcem splniť a aké sú moje ciele. Vždy sme si pred zápasom volali a preberali čo treba na ihrisku zvládať a na čo sa sústrediť. Čoskoro som sa dostal do základnej zostavy a mal som jednu z najvydarenejších sezón v kariére."
Nikoleta Kupčíková
Nikoleta Kupčíková
Umelkyňa a tanečníčka
Zobraziť viac
"Mala som možnosť zažiť Paliho prácu s ľuďmi na vlastnej koži, a priznávam sa, dojalo ma až k slzám, čo všetko som vďaka nemu o sebe zistila. Pomohlo mi to nabrať novú energiu a napredovať nie len vo svojom umeleckom odbore, ale tak isto aj v osobnostnom rozvoji mysle a jej rase. V súčasnosti zabúdame na našu psychiku a preto ma teší, že sú tu pre nás ľudia, ktorý nám pomôžu rozvíjať ju tým správnym smerom v náš prospech. Preto ti odomňa patrí jedno veľké ĎAKUJEM."
Martin Bielopotocký a Andrej Adamovič
Martin Bielopotocký a Andrej Adamovič
Tréneri AOS conditioning
Zobraziť viac
"Paľo je mladý, ambiciózny, cieľavedomý a vždy pozitívny mentálny kouč. Jeho prístup a práca nás natoľko zaujali, že sme sa rozhodli absolvovať jeho vzdelávací seminár. Seminár bol vynikajúco pripravený a rovnako tak aj odprezentovaný. Odniesli sme si poznatky, ktoré sme okamžite začali aplikovať do praxe. Už teraz sa tešíme na ďalšie spolupráce."
Nina Chudá
Nina Chudá
Úspešná účasníčka prvej Slovenskej štafety žien v plavbe cez Lamanšský kanál
Zobraziť viac
"Pali mi svojimi vedomosťami, znalosťami ohladom koučingu, psychológie a športu otvoril myseľ do takých rozmerov, že ma pred veľkým výkonom dostal do takej pohody, kedy som si bola istá sama sebou. A hlavne mi ukázal, že cesta je cieľ a vedel ma posunúť k nakopnutiu aj keď som chcela vzdať čo i len tréning. Pali mi síce držal ruku, ale naučil ma, že krok musím urobiť sama. Vďačím mu naozaj za veľa a vždy, keď mám pred sebou výzvu, nie len športovú, ale akúkoľvek, vnímam všetko čo ma naučil a snažím sa kráčať po ceste, na ktorú ma naviedol.
Michaela Piklová
Michaela Piklová
Profesionálna AFRO tanečníčka a choreografka
Zobraziť viac
"Pali je veľmi milá a chápavá osoba, ktorá vie, čo robí a ako pomôcť. Pozitivita a profesionalita je bohate prítomná a za mňa osobne môžem iba odporúčať."
Denis Vavro
Denis Vavro
Futbalista S. S. LAZIO
Zobraziť viac
"Spoluprácu s Palom vnímam ako prospešnú k môjmu futbalovému aj osobnému životu. Pri všetkých problémoch, ktoré som zažil mi vždy vedel pomôcť... Vplýva to na mňa iba pozitívne, lebo každú vec sme vedeli spoločne vyriešiť a za to som vďačný."
Mgr. Vlado Solčáni
Mgr. Vlado Solčáni
Niekoľkonásobný majster SR a vicemajster Európy v Capoeire; zakladateľ akadémie capoeiry a pohybu
Zobraziť viac
"S pribúdajúcimi aktivitami a zodpovednosťou si uvedomujem, aká je kľúčová úloha mentálneho kouča. Pali ako mentálny kouč poskytuje vynikajúcu spätnú a tvorivú väzbu. Z Paliho práce vyžaruje nadšenie, pozitivita a predovšetkým profesionalizmus."
Predošlé
Ďalšie
Milujem koučing, teda život, prácu s ľuďmi, prácu na seba rozvoji. Som zástancom holistického prístupu ku všetkému, zdravie, práca, šport, vzťahy resp. k životu ako takému.
AKO SOM SA DOSTAL KU KOUČINGU ?

O koučovaní som sa prvý krát dozvedel na jednom predmete na vysokej škole, kde sme sa učili jeho podstatu na skúšku. Filozofia koučingu ma tak zaujala, že som si vo svojom voľnom čase začal vyhľadávať rôzne informácie, prednášky atď. Okrem úžasných prednášok a kníh mnohých koučov som si našiel možnosť absolvovania Medzinárodne certifikovaného výcviku v koučingu, schváleného ICF/International Coach Federation ako ACSTH/Approved Coach Specific Training Hours/. Preponie nedirektívneho prístupu kouča a pomoci ľuďom v ich životných situáciach (zdravie, šport, práca, rodina) je pre mňa mňa ideálny spôsob práce, ktorá je má želaný výsledok pre obe strany WIN-WIN.

Člen

Čo sa týka športu, vždy ma bavilo a zaujímalo veľa športov a preto som mal možno problém sa špecializovať len na jeden konkrétny. Ale toto zaujatie som začal rozvíjať najmä v oblasti fitness, kde som mohol aplikovať poznatky zo školy. Skúšal som a stále skúšam na sebe rôzne tréningové plány, stravovacie postupy, regeneračné možnosti a prácu na mentálnej stránke. Vnímam to ako taký komplexný pohľad resp. zdravie a životný štýl.

Doma rodičia často krát len nemo pozerali a čudovali sa, čo ten ich syn zas v kuchyni vyvára, čo pozerá, píše alebo do akého zamrznutého jazera sa chce ísť čvachtať.

Moji kamaráti ma prezývajú „DRINA„. 

Ja by som o sebe povedal, že som v prvom rade človek, ktorého baví život a jeho neustále poznávanie.

Albert Einstein o sebe povedal

Túto myšlienku vnímam ako podstatu ľudského bytia. 
Aj vďaka nej som založil značku DRINA s ÚSMEVOM, ktorej motto vystihuje každého človeka. 

DRINA s ÚSMEVOM

Som presvedčený, že každý človek vo svojom živote (pracovnom, športovom, voľnočasovom) vykonáva minimálne jednu aktivitu, ktorá je náročná "drina", ale robí ju s úsmevom resp. pocitom radosti.  Tak ako povedal Albert Einstein aj ja si myslím, že nemusíme byť na niečo príliš talentovaný, ale pokiaľ to, čo robíme má základ v našom , tak sa v tom dokážeme neustále zlepšovať a namiesto pocitu „musím“ bude v nás vládnuť pocit „chcem“. A keď chcem, robím to s radosťou, dobrým pocitom, bez donútenia, či odporu.  To prispieva eliminácii sklonu k psychickým výkyvom, či tréningovej/pracovnej/životnej stagnácií, ale práve rozvoju vlastného potenciálu, prirodzeným a neustálym vyhľadávam možnosti ako sa v danej činnosti zlepšovať. .

Moje vzdelávanie

Absolvent Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci

Absolvent Pedagogickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre

Absolvent  Medzinárodne certifikovaného výcviku v koučingu, schváleného ICF/International Coach Federation ako ACSTH/Approved Coach Specific Training Hours/.

Certifikovaný tréner kulturistiky fitness a silového trojboja – SAKFST

Účasť na rôznych seminároch, prednáškach a kurzoch v oblasti športu, výživy, fitness, životného štýlu a mentálnej prípravy.